Ma hajnalban (augusztus 29. 04:38 perckor) horgonyzott le az égen az egyik nagybolygónk az Uránusz. Így az összes messianisztikus bolygónk már égi irányba halad, azaz még inkább hozzák a kozmosz üzenetét.
Szeptember 4.-én a Jupiter is csatlakozik a többi égi irányba tartó bolygóhoz, így a sorsbolygóink tekintetében is lassulás várható. Érdemes hangolódni rájuk, hisz különleges üzenettel töltődnek, amit majd direktbe fordulások kapcsán kezdünk el beépíteni a hétköznapjainkba. Igazából a messianisztikusok (Uránusz, Neptunusz, Plútó) nem személyes planéták, ezért inkább kollektív szinten érdemes figyelni az irányváltásuk hatásait, hacsak nincs a képletünkben kiemelt hatásuk.
Uránusz a kiemelő erő, ő az ég ura Uranos, aki a földi létből indít el az isteni tudatosság felé, hogy meghalld végre a felettes én hangját. Amelyik életterületed felett jár, azt megújítja, hogy egy magasabb életminőség felé indítson a váratlan események hatására.
Na de térjünk vissza a retrográd mozgására, ahol a kollektív szint mellett a személyes szabadságod, és megújító képességed abszolút fókuszba kerül. Azon az életterületen, ahol most irányt váltott az életedben megláthatod, hogy hol köt az anyag, hol vannak zsigeri szintű berögződések az életedben, hogy képes legyél beengedni az újat, a magasabb szintűt. Megdőlhetnek elképzelések, amik eddig sziklaszilárdak voltak az életedben. Kollektív szinten abszolút hozza azt, hogy a világban folyó hatásokra mennyire vagy képes reagálni a gyors változtatási képességeddel, mennyire tudsz a hétköznapitól eltérően működni, illetve mennyire vagy birtokában a megújulási képességnek. Igazából az Uránusztól nincs idegenebb téma, mint az anyag síkja, amit az otthonául helyt adó Bika jegy szimbolizál. Ő ugyanis az anyagból kivezető látószög. A biztonságunk gyökere a folyamatos megújulási képességünkön, illetve a bennünk, és a képességeinkben rejlő zseniális teremtő erőn kell legyen, az állandó fixálás, és az anyag halmozása helyett.
A hátráló mozgásában, amely 2024.01.27.-ig tart, visszalép a Bika csillagkép testéből a Kos testéhez, vagyis visszatekinthetünk, hogy az új kezdet, maga a Terv testet öltése milyen szinten tudott indult elindulni az életünkben.
Lehetőség van a felülvizsgálatra, hogy a direktbe fordulás után valóban képesek legyünk a félelmeinken, ragaszkodásainkon túlhaladni, azaz szabaddá válni, hogy megnyissuk magunkat az isteni csatornának, beengedve végre a sugallataink vezérletét.
Csizmadia-Rónaszéki Noémi